Wiosenna dekoracja z tkaniny zero waste

Oto kilka prostych sposobów na wykorzystanie tkanin w wiosennych kolorach i kwiatach. Lniana poszewka na poduszkę, stara spódnica z pięknymi kwiatami lub suknia córki. Z tych tkanin można wykonać dekoracje na wiosnę i Wielkanoc. Wszystko to można zrobić bez wydawania pieniędzy.

Wielkanocne dekoracje z tkanin - Kolorowa doniczka.

Ta dekoracja jest łatwa do wykonania i wymaga bardzo niewiele.

  • Doniczka/osłonka
  • Klej do tkanin lub klej magiczny
  • Kilka kawałków materiału w kwiaty i wiosenne odcienie (najlepiej lnu lub bawełny)
  • nożyczki

Wykonanie jest proste. Smarujemy doniczkę klejem, a następnie przyklejamy kawałki materiału. Nie smaruj całej doniczki na raz. Zamiast tego posmaruj tylko obszar pod tkaniną, a następnie samą tkaninę. Klej do tkanin jest przezroczysty po wyschnięciu i usztywnia tkaninę. Ta patchworkowa doniczka to wyjątkowa dekoracja na wiosnę. Poniżej znajduje się film pokazujący, jak krok po kroku wykonać tę dekorację.

Wielkanocne dekoracje z tkaniny na oponie - girlanda.

Jak zrobić girlandę, której potrzebujesz

  • Opona, podstawa styropianowa
  • Szpilki
  • Kawałki materiału (kilkadziesiąt).
  • Klej na gorąco

Tkaninę należy przyciąć zgodnie ze średnicą opony. Składamy materiał na pół i układamy paski pojedynczo. Możemy użyć kleju lub szpilek, aby je skleić. Obejrzyj film, aby dowiedzieć się, jak to zrobić krok po kroku.

Wielkanocne dekoracje z materiału - girlanda ze skrawków materiału

Ta girlanda została wykonana ze skrawków tkanin w podobnych kolorach.

Do wykonania girlandy można użyć koszuli męża lub starego T-shirtu. Nie potrzebujesz nawet kleju ani igły i nici. Najfajniejszą częścią jest przymocowanie pasków materiału do obręczy, niezależnie od tego, czy jest ona wykonana z metalowego haczyka, czy zakupiona w pasmanterii. Zanim kupisz obręcz, rozejrzyj się po domu w poszukiwaniu czegoś podobnego.

Wiosenna rama z tkaniny

Osobiście nie lubię takich kolaży. Ale ten pomysł pokazuje, jak można wykorzystać tkaniny na różne sposoby. Do ozdobienia ramki można wykorzystać pierwszą sukienkę córki, ślubną koronkę lub ulubione kwiaty ze znoszonej koszuli. Tkanina w ramce może być wykorzystana do szybkiego i łatwego udekorowania wnętrza, na przykład na zmianę pory roku lub imprezę. Nie jestem wielką fanką kolaży z tkanin, ale rozważam takie rozwiązanie dla mojego domu.

Ten sztuczny patchwork to świetny sposób na wprowadzenie motywu patchworku do domu. Patchwork to metoda zszywania ze sobą kawałków tkanin, która jest najczęściej stosowana w przypadku koców i kołder. Uszycie takiego patchworku wymaga dużo cierpliwości i nie każdy jest w stanie to zrobić. Czas potrzebny na uszycie patchworku jest głównym powodem, dla którego zakupione patchworki są tak drogie. Pewnego dnia stworzę tutorial, aby każdy mógł uszyć taki koc.

Możesz również zrobić girlandę z tkanin bez szycia. Tkaniny tnie się na kwadraty lub trójkąty. Przyklejamy kawałki materiału do sznurka za pomocą gorącego kleju. Jak to zrobić. Po nałożeniu kleju składamy materiał i zaginamy go na końcu.

Wiosenne tkaniny w tamburynach

Użyj ich jako dekoracji, jeśli masz w domu nieużywane tamburyny. Możesz przyciąć tkaninę w dowolnym kolorze, a następnie umieścić ją w tamborku.

Zaglądaj regularnie, aby zobaczyć nasze inne pomysły wielkanocne. Nowe pomysły już wkrótce

Dekoracje wielkanocne bez szycia Patchworkowa girlanda wielkanocna Wielkanocny stół zero waste