Jak znaleźć idealny stół do jadalni?

Najważniejszym miejscem na rodzinnych spotkaniach jest stół w jadalni. Przy stole w jadalni zbierają się członkowie rodziny, aby wspólnie zjeść obiad i prowadzić długie, znaczące rozmowy. Jak wybrać stół? Czy lepiej, aby znajdował się w kuchni niż w salonie? Wszystko zależy od przestrzeni, wielkości i oświetlenia. Dzięki tym wskazówkom Twoja jadalnia będzie wygodna i funkcjonalna.

Jeden krok do zakochania się - wybierz kształt i rozmiar stołu do jadalni

Możesz mieć okrągły lub prostokątny stół jadalny. Możesz wybrać styl rustykalny lub nowoczesny. Możesz wymieniać tak przez bardzo długi czas. Istnieje kilka wytycznych, które można zastosować, gdy chodzi o kształt twojego stołu. Znajdź idealny kształt dla swojego stołu i zakochaj się.

Stoły prostokątne to klasyka wśród stołów.

Ten stół to klasyka w każdej jadalni. Ze względu na swój ponadczasowy design, może pomieścić małe i duże grupy gości. Można przy nim także wygodnie usiąść i w spokoju delektować się posiłkiem. Możesz dostosować jego rozmiar i styl do potrzeb Twojej jadalni. Kwadratowy stół jadalny może skutecznie wykorzystać całe pomieszczenie i może być łatwo zintegrowany z każdym narożnikiem.

Okrągły stół nie tylko do negocjacji

Okrągłe stoły świetnie sprawdzają się w dyplomacji, ponieważ dają każdemu rozmówcy równy dystans. Można je również wykorzystać w jadalni. Ponieważ nie mają ostrych rogów, są bardziej bezpieczne niż stoły prostokątne czy kwadratowe. Świetnie sprawdzają się w domach z małymi dziećmi. Na Westwing znajdziesz wiele stołów okrągłych, o nowoczesnym i eleganckim wzornictwie.

Idealnym rozwiązaniem do kuchni jest stół kwadratowy

Masz ograniczoną przestrzeń w swojej jadalni? Być może mieszkasz w maleńkiej kawalerce. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest kwadratowy stół. Można go ustawić pod ścianą salonu, aby zaoszczędzić miejsce.

Dwa stoły składane w jednym: Stoły składane

Stoły składane to magiczne narzędzie. W mgnieniu oka mały stół dla czterech osób może przekształcić się w duży stół, przy którym siedzą wszyscy. Po rodzinnym obiedzie wracają do swoich pomniejszonych rozmiarów.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar stołu do jadalni

Teraz, gdy wybrałeś już odpowiedni kształt stołu do jadalni, czas zdecydować o jego wielkości. Rozmiar stołu będzie zależał od dwóch czynników: ile masz miejsca w swojej jadalni i ile osób będzie on obsługiwał.

Wysokość stołu jadalnego wynosi od 74 do 76 cm. Dzięki temu ludzie mogą przy nim łatwo usiąść. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni rozmiar blatu do liczby osób, które będą z niego codziennie korzystać podczas spożywania posiłków. Dla jednej osoby na blacie, zgodnie z zasadami ergonomii, należy pozostawić prostokąt o wymiarach 60 cm x 40 cm. Na środku stołu należy pozostawić pas o szerokości 20 cm. Wygodny stół, z którego może korzystać kilku domowników, musi mieć minimum 100 cm szerokości. Nawet jeśli masz tylko dwie osoby, warto kupić stół do jadalni dla czterech. Dzięki temu będziesz zawsze dostępny w razie niespodziewanych wizyt rodziny i przyjaciół.

Drewniane stoły do jadalni - eleganckie i klasyczne

Drewniany stół do jadalni to klasyczny wybór. Drewno nigdy nie wyjdzie z mody, bez względu na panujące mody. Stoły drewniane mogą być wykonane w wielu różnych stylach. Jest wiele opcji do wyboru, w tym vintage, rustykalne i retro. Jak wiemy, centralnym punktem jadalni jest stół. Istotne jest, aby stół był w harmonii z resztą Twojego wnętrza. Najpierw zastanów się, w jakim stylu chcesz urządzić całą jadalnię. Dzięki temu łatwiej będzie wybrać odpowiedni stół. Drewno wbrew pozorom jest plastyczne. Można je urządzić w stylu loftowym, prowansalskim lub nowoczesnym, w zależności od osobistych upodobań. Należy pamiętać, że stoły drewniane wymagają zabezpieczenia, aby zapewnić im trwałość.

Nasze wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego koloru pasującego do Twojego stołu

  1. Wskazówka

    Im ciemniejszy stół, tym większa będzie Twoja jadalnia. Należy również pamiętać, że stoły do jadalni w bogatych kolorach są mocne i trwałe.
  2. Wskazówka

    Wybrałeś drewniany stół do jadalni? Powinieneś upewnić się, że wybrany przez Ciebie kolor drewna pasuje do reszty mebli w jadalni. Nie powinieneś mieszać ze sobą różnych odcieni drewna.
  3. Wskazówka

    Biały stół w jadalni może wyglądać stylowo, ale może też wyglądać trochę niechlujnie. Z odpowiednimi dodatkami Twój biały stół będzie wyglądał elegancko i nowocześnie. Możesz sprawić, że Twój biały stół będzie wyglądał bardziej nowocześnie i elegancko, dodając do wazonu świeże kwiaty.