Ręcznie szyte dekoracje wielkanocne

Szyte dekoracje wielkanocne z tkaniny tworzą ciepłą i przyjazną atmosferę w domu. Ręcznie szyte ozdoby wielkanocne kojarzą się z dzieciństwem, wakacjami na wsi, babciami i matkami. Dziś poradnik o tym, jak najlepiej wykorzystać ręcznie szyte ozdoby wielkanocne. Można je nawet uszyć samemu.

Szyte ozdoby mają tę zaletę, że są trwałe. Mogą być przechowywane w kufrze przez lata i nadal służyć nam przez kilka sezonów. Będą też zawsze pasować do świątecznego wystroju, jeśli zostaną wykonane z neutralnych tkanin. Ozdoby można uszyć samodzielnie i nie trzeba wydawać na to dużych pieniędzy. Wystarczy trochę lnu lub bawełny, a nawet resztki starych ubrań czy obrusów. Uszyte dekoracje można powiesić lub zawiesić na sznurku bez konieczności wiercenia otworów. Dekoracje te można czyścić. To świetny prezent dla przyjaciela lub ukochanej osoby. Własnoręcznie wykonana kura lub gęś to świetny prezent na święta. Szycie ręczne to świetna zabawa dla dzieci lub rodziny. Nawet maluchy mogą "zamówić" różne etapy pracy, takie jak wypychanie lub rysowanie oczu.

Zasady używania uszytych elementów jako dekoracji

  • Dekoracje powinny być starannie przemyślane. Nie sztuką jest wykorzystać wszystko. Jeśli wolisz styl wiejski lub motyw kurnika, postaw na gęsi lub kurczaki.
  • Dekoracje powinny ze sobą współgrać. Najlepiej wyglądają te dekoracje, które pasują do wnętrza i do siebie nawzajem. Nie przesadzaj z kolorami, ale zestawiaj je ze sobą kolorystycznie. We wnętrzach obowiązuje również zasada: im mniej, tym lepiej.
  • Dekoracje powinny być powtarzalne. Jeśli chcesz, by goście byli zachwyceni pięknymi ptakami na stole w jadalni, to niech te same ptaki pojawią się w girlandzie lub wianku na drzwiach.
  • Zdecyduj się na dominujący ton. Jeśli nie mieszkasz we wnętrzu w stylu boho, wybierz jeden odcień dekoracji. Jeśli żółty to nie pudrowy żółty itp. Wybierz w ten sposób wszystko - naczynia, kwiaty itp. Możesz też wybrać bezpieczne beże lub biele, bo pasują do wszystkiego.
  • Przestrzeń jest ważna. Jeśli dekorujesz stół podobnymi elementami, ściana lub okno powinny być kontynuacją.

Oto kilka pomysłów na wykorzystanie dekoracji wielkanocnych wykonanych z tkanin.

Wielkanocne girlandy

Wianki wielkanocne wykonane z ręcznie szytych elementów są bardzo oryginalne. Najpierw zdecyduj się na pomysł. Możesz użyć jednego elementu lub kilku, połączyć je z innymi dekoracjami lub stworzyć dużą girlandę do szycia.

Miękki drut to najszybszy i najłatwiejszy sposób na przymocowanie przyszytych elementów do girlandy. Druty te można kupić w każdym sklepie dla majsterkowiczów. Można również użyć drutu florystycznego. Drut jest następnie umieszczany w dekoracji. Aby zapobiec jego przesuwaniu się lub dziurawieniu materiału, można użyć kropli gorącego kleju. Przymocuj dekorację do girlandy. Jest to łatwe do zrobienia.

Możesz również połączyć ręcznie szyte ozdoby z innymi dekoracjami, takimi jak pisanki lub kwiaty. Tak jak poprzednio, przymocuj przyszyte elementy do drutu i przyklej resztę dekoracji gorącym klejem.

Ozdoby można przyszyć, nawet jeśli girlanda jest wykonana w całości z kwiatów. Kura lub gęś zwisająca z girlandy wygląda bardzo ładnie.

Dekoracja stołu wielkanocnego

Użyj patery na słodycze, która jest powszechnie używana do dekoracji świątecznych stołów. Umieść filiżanki, kubki i małe naczynia na każdym poziomie półmiska. Umieść w nich kwiaty, rośliny i liście. Możesz wykonać własne dekoracje wielkanocne, takie jak kury i gęsi. Taką paterę można postawić na bocznym stole, aby goście mogli swobodnie rozmawiać. Zabezpiecz elementy, aby zapobiec ich upadkowi lub przesunięciu, jeśli planujesz przenieść półmisek. Użyj taśmy dwustronnej, sznurka lub nawet sznurka i taśmy dwustronnej, aby przykryć półmisek roślinami. Poniżej znajduje się kilka pomysłów.

Im większy element, tym mniej go potrzebujesz. Na zdjęciu wśród roślin umieszczono tylko dwie gęsi.

Tutaj jest więcej naczyń niż roślin.

Najlepiej używać roślin, które jeszcze żyją. Na półmisku można umieścić doniczki z bratkami, stokrotkami lub innymi wiosennymi kwiatami. Użyj kwitnących gałęzi w ogrodzie. Zasada budowania dekoracji na talerzu jest bardzo prosta. Umieść większe elementy z tyłu lub bliżej środka. Mniejsze elementy umieść z przodu i na krawędziach.

Kubki, filiżanki, miseczki

Wykorzystujemy ten pomysł na wszystkie okazje, a nawet wtedy, gdy nie ma okazji. Zasada jest prosta. Kubek, miseczka lub inne małe naczynie. Przyszywamy do niego dekorację, którą gość może zabrać do domu. Jeśli planujemy podawać jedzenie na tym samym naczyniu, nie wypełniajmy go niczym innym (mchem czy voliną). Jeśli naczynie nie będzie używane jako naczynie do serwowania, można użyć wypełnienia.

Doniczki idealne do dekoracji wielkanocnych

Wypełnij doniczki lub emaliowane kubki, których nie będziesz używać na stole, wierzbą lub sianem. Szyte gęsi lub kury dobrze komponują się z tym wiejskim akcentem.

Meble i szuflady

Półki, szuflady i regały to dobre miejsca do przechowywania wielkanocnych dekoracji.

Szyte ozdoby wielkanocne można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Również jako girlandy i zawieszki na gałęziach.

Jak uszyć takie ozdoby wielkanocne?

Co jest potrzebne do wykonania ręcznie szytych ozdób wielkanocnych?

  • Materiał. Możesz użyć bawełny, którą już masz lub kupić ją w sklepie. Kwiecista spódnica, stary lniany obrus poplamiony plamami lub ściereczka. Ważne jest, aby używać bawełny lub lnu. Tkaniny te są trwałe i można je prać w pralce.
  • Wypełnienie - profesjonalnym wypełnieniem jest silikonowa kulka, którą można kupić online. Jeśli jej nie masz, wypełnij watą. Jest to staromodny sposób, w jaki robiły to nasze babcie. Wata z czasem się odkształca.
  • Wykrojnik. Jeśli nie umiesz rysować, możesz pobrać wykrojniki z Internetu. Przygotowałam kilka wykrojników z okazji Wielkanocy.
  • Maszyna lub igła i nitka. Małe elementy można uszyć ręcznie, ale maszyna do szycia ułatwi sprawę.
  • Marker do haftu lub mulina. Podstawowe ściegi nie są trudne do nauczenia, ale haftowanie to skomplikowana sztuka. Jeśli nie masz wprawy, użyj markera do narysowania oczu i wzorów.

Ten sklep sprzedaje gotowe dekoracje wielkanocne

Tkaniny są dostępne tutaj

Tutaj można znaleźć wykroje

Wiosenne dekoracje stołu wielkanocnego Wielkanocne dekoracje stołu Wielkanocna girlanda Wielkanocny materiał