Metalowe akcesoria w stylu rustykalnym do ogrodu i na taras

Styl country to hit na tarasie i w ogrodzie. Dlatego przerabiam zardzewiałe blaszane wiaderko na stylową osłonkę na kwiaty. Najważniejsze dla mnie jest to, że rdza mi się nie znudziła. Efekt jest dość zaskakujący.

Można zauważyć, że najpopularniejsze ogrody i tarasy w stylu wiejskim wykorzystują różnorodne elementy. Wiadra i konewki mogą pochodzić z różnych zestawów. Każdy zestaw reprezentuje inną parafię. Wszystkie mają charakterystyczną nutę. Może to być dominujący kolor lub wzór.

Zamieniam zardzewiałe metalowe wiadro w stylową dekorację.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaka farba jest dobra na metal?
  • Jak przygotować metal do malowania
  • Czego używać do malowania metalu?
  • Jak nakładać małe ozdoby na metal
  • Czy można malować rdzę?

Farba zabija rdzę poprzez korozję metalu

Nie chciałem żadnych zbędnych warstw ochronnych, podkładów, powłok czy antykorozji. Spodziewam się też, że donica będzie stała na tarasie przez wiele sezonów.

Metal to doskonały materiał do dekoracji ogrodu. Łatwo osiągnąć oszałamiające efekty. Trzeba nauczyć się, co metal lubi, a czego nie.

Mam wiadro, które uległo korozji. Zamiast je wyrzucić, zamieniam je w stylową osłonkę na kwiaty. Pomaga mi też odrobina chemii.

Farba na rdzę

Prawdopodobnie wiesz już, że nie ma kleju do wszystkiego. Tak samo jest z farbą. Aby ułatwić sobie pracę, wybrałem produkt przeznaczony specjalnie do malowania rdzy. (W moim przypadku Altax Metal Paint matowa biel i matowa ciemna czerń).

Lubię mieć gładkie powierzchnie na moich metalowych ozdobach, więc podczas usuwania korozji z wiaderka używam papieru ściernego. To już koniec przygotowań do malowania metalowego elementu.

Jeśli lubisz mieszać, mieszaj do upadłego

Dokładne wymieszanie nowoczesnych farb uniwersalnych to podstawa. Chodzi o to, aby przed malowaniem idealnie wymieszać składniki, które wykonują brudną robotę.

Producent zaleca mieszanie farby do metalu przez 2 minuty. Zawsze zalecam mieszanie tak długo, jak długo trwa piosenka, którą lubisz. Włączasz swoją ulubioną muzykę. Wprawiasz się w dobry nastrój i zaczynasz miksować. Zwykle kończysz miksowanie po trzech minutach.

Malowanie zardzewiałych powierzchni

Od razu zaczynam malować wiadro na biało. Każdą warstwę nakładam pędzlem. Po dwóch malowaniach ornament wyglądał dobrze.

Każda warstwa schła przez około 4 godziny.

Następnego dnia wiadro zostało pomalowane wiejskim wzorem przy użyciu czarnej metalicznej farby Altax, gąbki i szablonu. Po krótkim wahaniu zdecydowałem się również pomalować krawędź wiadra na czarno. Tutaj użyłem taśmy malarskiej do pokrycia zewnętrznej i wewnętrznej strony wiadra.

Praca została wykonana w kilka chwil. Wiaderko świetnie prezentuje się z emaliowanymi kubkami na tarasie i kwiatami. Zastanawiałam się co jeszcze można przerobić na wiejską doniczkę ....

Ten wpis powstał w odpowiedzi na tegoroczne wyzwanie #Altax. We współpracy z marką Altax, której produkt wykorzystałam do stworzenia ogrodowych dekoracji.

Home decor balkon DIY metalowa farba doniczki ręcznie malowane ogród