Dekoracje wielkanocne wykonane z mchu: recenzja

Mech chwastowy można kupić na giełdach kwiatowych, w kwiaciarniach i online. Jest łatwy w zakupie. Nie musimy się martwić, że mech zżółknie lub zwiędnie, ponieważ jest trwale zaimpregnowany. Nie trzeba go podlewać ani wystawiać na działanie promieni słonecznych. Może być wielokrotnie wykorzystywany i stanowi świetną bazę do dekoracji domu.

Przedstawiamy krótki przegląd dekoracji wielkanocnych z wykorzystaniem mchu. Wszystko to możesz zrobić samodzielnie w domu.

Jajka z mchu - dekoracje wielkanocne z mchu.

Jajka styropianowe można kupić w sklepach artystycznych, sklepach sieciowych (dom i ogród) oraz online. Jajka te dostępne są w różnych rozmiarach. Mech to tylko jeden z wielu sposobów na ich ozdobienie.

Ta dekoracja wykonana jest z mchu, gorącego kleju i jajek. Możesz dodać dodatki, takie jak pióra, koraliki, guziki, sznurek, koronkę lub koronkę. Według uznania

fot. Ewelina Główka

Wianki z mchu

Styropianowe obręcze można przykleić w podobny sposób jak jajka. Następnie powstaną girlandy z mchu. Są one lekkie i można je zawiesić w dowolnym miejscu bez konieczności wiercenia otworów.

fot. Katarzyna Miller-Kalczuga

fot.Joanna Kamińska

fot.Brygida Krzemińska

fot.Katarzyna Miller-Kalczuga

fot.Ewa Blue

Wiklinowe girlandy z mchem

Mech można również wkleić do wiklinowych girland. Wówczas nie jest konieczne, aby był on umieszczony tak gęsto. Połączenie wikliny i mchu jest na tyle piękne, że girlanda wyróżnia się sama w sobie. Dekoracja nie wymaga wielu elementów. Użyj małych kwiatów, mini jajek lub skorupek jajek. Możesz stworzyć minimalistyczną girlandę lub taką w stylu shabby chic.

fot. Brygida Krzemińska

fot.Aleksandra Hertel

Mini girlandy z mchu ułożone na stole

Możesz kupić gotowe girlandy lub owinąć styropianowe kółka mchem. Mini girlandami można udekorować pokój lub postawić je na stole. Można w nich umieścić pisanki, ceramiczne figurki lub inne drobne przedmioty. Ta dekoracja ma tę wadę, że pozostawia ślady mchu na talerzu. Talerz nie nadaje się do jedzenia. Możesz rozwiązać ten problem, dodając drugi talerz i umieszczając na nim dekorację.

Mech w naczyniach

To szybki i łatwy sposób na zrobienie stroika. Wystarczy umieścić mech w naczyniach, doniczkach lub półmiskach i udekorować je innymi ozdobami. Stwórz własne kompozycje wykorzystując pisanki, skorupki jajek i ceramiczne figurki.

fot. Ursula Robert Ese Semen

MagdaLena Stâncu

fot. Krystyna Laskowska

fot.Magdalena Szwarc

Dorota Świtkowska

Dorota Świtkowska

fot Krystyna Laskowska fot

Ilona Betka

fot.Ilona Betka

Mech można wykorzystać na wiele różnych sposobów do tworzenia ozdób. Można by rzec, że w nieskończoność. To Ty decydujesz, czy chcesz zrobić girlandę, czy dodać kilka kępek do ozdoby. Wszystko zależy od Twojego stylu, gustu i chęci. Nie ograniczaj się do dekoracji z mchu, ponieważ pasują one do wszystkich wnętrz. Pamiętaj tylko, aby kupować mech ze sklepu. Mech występujący w lesie został objęty ochroną.

Przejrzyj inne nasze dekoracje wielkanocne

dekoracja stołu dekoracje świąteczne dekoracje wielkanocne mech stół wielkanocny.