Skandynawskie domki - rustykalny wieszak z drewna

Dziś prezentujemy odlotowy projekt: rustykalny wieszak z drewna. To idealna propozycja dla fanów wnętrz z duszą, rustykalnych i skandynawskich. Doskonale sprawdzi się jako dekoracja świąteczna, ale także jako prezent. Może być używany do wieszania różnych dekoracji, nie tylko sezonowych. Sprawdź ten rustykalny wieszak z drewna, który stworzyliśmy od podstaw w poradniku krok po kroku.

W zeszłym roku pokochaliście drewniane stojące domki, które stworzyliśmy! Nie mogło być inaczej. W tym roku rozszerzyliśmy projekt w duchu zero wartości i stworzyliśmy absolutnie genialny rustykalny drewniany wieszak. Poniżej znajduje się film z instrukcjami krok po kroku i opisem, jak zrobić rustykalny drewniany wieszak.

Nie musisz być ekspertem, aby stworzyć podobny projekt. Nasze tutoriale i projekty są zaprojektowane tak, aby były łatwe do zrozumienia dla amatorów. Zanim zaczniesz... będziesz potrzebować kilku przedmiotów! Prawdopodobnie masz już większość (jeśli nie wszystkie) z tych przedmiotów w domu, jeśli lubisz projekty DIY z nami! Prawdopodobnie masz już większość (jeśli nie wszystkie) z tych przedmiotów w domu!

Czego potrzebujesz, aby powiesić rustykalny wieszak z drewna?

Mamy dużo drewna pozostałego z poprzednich projektów. Mamy już potrzebne produkty! Od czego zacząć?

Krok 1: Przycinanie elementów

Zaczynamy od zmierzenia i przycięcia kantówek. Jak duże mają być domki? W naszym przypadku domki mają wysokość od 10 do 20 cm. Zmierz dokładną wysokość i miejsce domków, jeśli wiesz dokładnie, gdzie powiesisz wieszaki. W naszym przypadku wisiały one między innymi wieszakami i pod półką. Pomiar był konieczny. Wytnij domki (w tym przypadku 5 sztuk) - pamiętaj, aby ciąć je pod kątem. Zadaszenie "zamontujemy" później. ??? Tę samą liczbę desek przycinamy pod kątem (również) na grubość 1-2 cm. Tak, to są daszki i kilka cienkich listewek na drzwi (maksymalnie 1 cm grubości).

Zmierz szerokość wszystkich domków i wytnij najdłuższy kawałek na podstawie tego pomiaru. Zostaw kilka centymetrów na przymocowanie wieszaków z tyłu deski. Możesz również wydłużyć kantówkę. Możesz dodać inne elementy do przestrzeni, takie jak choinki, jeśli ją zostawisz. Będzie to podstawa, do której później przymocujemy haczyki i zawieszki.

Krok 2 - Przygotowanie do malowania

Po przycięciu form do odpowiedniego rozmiaru i ilości, będziemy musieli przygotować drewnianą powierzchnię do malowania. Jak to zrobić? Jeśli drewno jest jeszcze surowe, można je odtłuścić i zszorstkować papierem ściernym lub szlifierką. Więcej o przygotowaniu mebli do malowania przeczytasz TUTAJ. Pomaluj deski na inny kolor, najlepiej ciemny u podstawy. Pomaluj daszki na ten sam lub inny kolor.

Do pomalowania podstawy i dachów domków użyliśmy

  • Liberon - farba kazeinowa antracytowa czerń
  • Liberon - farba kazeinowa głębia oceanu

Przeczytaj więcej o malowaniu mebli tutaj: JAK MALOWAĆ I ODNAWIAĆ MEBLE. Koniecznie sprawdź też, co jeszcze "przemalowaliśmy" przy użyciu marki Liberon. ? ??? W samą porę na wyschnięcie pierwszej warstwy!

Krok 3 - właściwe malowanie

Farba wyschła? Świetnie! Nałóż jaśniejszy lub kontrastowy kolor. Poczekaj, aż farba ponownie wyschnie. Do pomalowania domków użyliśmy:

  • Liberon kazeina - morski błękit (kolor bazowy i jeden domek).
  • Farba kredowa Liberon - błękit północy
  • Farba kredowa Liberon - gliniany szron
  • Farba kazeinowa Liberon - błękit egejski (nasza ulubiona)
  • Farba kredowa Liberon - eteryczna szarość

Po wyschnięciu tablic (nie czekamy do czasu wskazanego na ulotce, chyba że nie wycieramy), delikatnie przecieramy je bawełnianą ściereczką, koncentrując się na narożnikach i wybranych miejscach powierzchni. Po uzyskaniu pożądanego efektu pozwalamy wszystkiemu wyschnąć zgodnie z instrukcją producenta.

Za pomocą młotka przybijamy daszki i przyklejamy drzwi. Teraz możesz ręcznie pomalować wszystkie detale. Do stworzenia okien i innych elementów użyjemy tych samych farb i cienkiego pędzla.

Krok 4 - klejenie

Gdy domki są już gotowe, przyklejamy je do podstawy. Jest to najdłuższy kawałek drewna. Użyj kleju do drewna, ponieważ jest on mocniejszy niż klej na gorąco. Przymocuj domki mocniej, ale pamiętaj, że wszelkie elementy mocujące mogą spowodować ich przesunięcie ze ściany. Najlepiej jest przykleić podstawę domku do ściany, a następnie użyć samego kleju do przymocowania domków. Na co się zdecydować? My użyliśmy bezbarwnego wosku Liberon. Dlaczego woskujemy nasze domki pod koniec procesu? Aby lepiej się trzymały. Pokryj domki woskiem po zakończeniu malowania. Nie zapomnij o polerowaniu między woskowaniem. Ten przewodnik zawiera więcej informacji na temat woskowania mebli.

Następnie za pomocą linijki lub taśmy mierniczej zaznacz miejsca, w których przykręcisz haczyki. Mocuje się je za pomocą śrubokręta. Zamontuj wieszaki meblowe z tyłu dekoru.

Jeśli chcesz dodać dodatkowe elementy (takie jak girlanda, serduszka i inne elementy ze sklejki) do bawełny (tak jak zrobiliśmy to w tym przypadku), użyj kleju do drewna.

Rustykalny drewniany wieszak - hit dla domu z duszą

Voila! Twoja dekoracja jest gotowa! Możesz wykorzystać je do zawieszenia lampek, girland, czy wianków. Po zakończeniu sezonu możesz zmienić wieszaki. Użyliśmy uniwersalnych kolorów Liberon, aby ta dekoracja była ponadczasowa. Ten wieszak to piękna dekoracja i przemyślany prezent dla kogoś, kogo kochasz. Pochwal się swoimi efektami na naszej grupie na Facebooku: Dom z Duszą - Jak udekorować wnętrza, które mają duszę? Bądź na bieżąco z naszą grupą na Facebooku, gdzie w ciągu najbliższych kilku dni przeprowadzimy dla Ciebie lekcję malowania świątecznego. Będziemy również rozdawać farby Liberon na Boże Narodzenie. Obejrzyj wideo, aby zobaczyć każdy krok!

Masz domy z zeszłego roku.

Jak pomalować rustykalny wieszak ścienny Liberon malowane domki