Jesienny wystrój domu z duszą

Istnieje wiele sposobów na udekorowanie domu na jesień.

Warto wykorzystać jesienne kolory, takie jak brązy, beże i czerwienie. Bawiąc się dodatkami możemy stworzyć atmosferę, która będzie ciepła, jesienna i przyjazna. Zacznij od poduszek lub zasłon. Jeśli chcesz wprowadzić małą zmianę, stwórz girlandę lub obraz. Tylko od Ciebie zależy, ile kolorów użyjesz. Ja zwykle trzymam się dwóch lub pozostaję w tej samej tonacji. Druga metoda jest nieco trudniejsza, ponieważ wymaga zebrania darów natury. Orzechy i jabłka, żołędzie i liście, kukurydza, gałęzie, a nawet kukurydza mogą być "przekształcone" w dekoracje. Tutaj najlepszym przewodnikiem będzie nasza kreatywność. Regularne posty z pomysłami inspirowanymi jesienią można znaleźć w naszej grupie na Facebooku oraz na FP House With A Suspect.

A gdyby tak pójść w jeszcze większy minimalizm niż zwykle? Co by było, gdybyś zdecydował się użyć tylko dyń jako dekoracji? W zeszłym sezonie zostawiłam niebieskie dodatki na blatach kuchennych. Cieszą one moje oko przez cały rok. Ponieważ nie mogłam odpuścić zimnego odcienia, musiałam być ascetyczna.

Dynie najlepiej kupować na plantacjach, na wydarzeniach związanych z dyniami lub u rolników. Co roku odwiedzamy Wrocławski Festiwal Dyni w Ogrodzie Botanicznym. Jest tam mnóstwo dyń. Kupiliśmy kilka dyń do projektów DIY i sesji zdjęciowych. W domu zostało nam kilka dyń, które były prawie jadalne. Będziemy je jeść przez kilka następnych tygodni. Na bazarze mogliśmy wybierać spośród różnych rozmiarów i odmian.

Jak wykorzystaliśmy dynie w domu? Znalazły dom na półkach szafek kuchennych. Nie robiliśmy tradycyjnych jack o'lanterns, bo nasze dzieci są już za stare na straszenie ich dyniami, a te jack o'lanterns bardzo szybko się psują. Słyszałam, że moczenie dyni w wybielaczu to świetny sposób na jej zakonserwowanie. Nie robiłam tego, więc nie mogę potwierdzić, czy taki lampion wytrzyma dłużej.

Nie mam wrzosów, chryzantem ani wrzośców. Najprawdopodobniej niedługo się pojawią. Jeszcze nie wiem. Chyba tegoroczny minimalizm sprawił, że doceniłam rześkość duetu: rośliny doniczkowe i dynie.

Jesienne posty można czytać regularnie pod tagiem Jesień

dekoracja domu dynia home sweet home jesień jesienne dekoracje skandynawskie udekoruj swój dom