Drewniana skrzynka na kwiaty DIY. Rustykalny wystrój w kuchni

Moim marzeniem było posiadanie rustykalnej drewnianej skrzynki na kwiaty. Wyobraziłam sobie kształt, kolor i miejsce, w którym umieściłabym ją w kuchni. Stworzyłam stylowy wystrój od podstaw. Żywe drewno, orzechowy kolor i subtelny ornament. Rustykalny wystrój - efekt gwarantowany.

Skrzynka na kwiaty czy zioła może być piękną ozdobą w kuchni. Patent jest banalnie prosty. Farba i ozdoby podkreślają naturalne właściwości drewna. Zamiast chodzić na bazary mierzyć doniczki, żeby pasowały na mój parapet, zamiast tego robię wszystko sama. Jest dokładnie tak, jak to sobie wyobrażałam.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaka farba dobrze sprawdza się na drewnianym pudełku?
  • Jakiego lakieru najlepiej użyć?
  • Test farby na płycie MDF
  • Metalowe ozdoby i farba do metalu

Konstrukcja pojemnika na zioła to więcej znaczy lepiej.

Od początku chciałem, aby moja skrzynka na zioła była solidna. Pomysł polegał na eksperymentowaniu z fakturą drewna. Do działania użyłem najgrubszej deski, jaką miałem (1 cm). Każda deska ma 10 centymetrów szerokości, więc można mieć na nie oko.

Aby uniknąć czasochłonnego procesu wycinania wzorów, maksymalnie uprościłem cały projekt skrzynki. Skrzynia była gotowa do użycia następnego dnia po kilku cięciach piłą, kleju do drewna i ściskaniu stolarskim.

Jakiej farby najlepiej użyć do pomalowania drewnianej skrzyni?

Każda wielka podróż zaczyna się od pomysłu. Moja skrzynia nie jest inna. Wiem, że będzie w stanie stać w kuchni. Drewno nigdy nie będzie miało kontaktu z wodą. Ważne jest, aby pasowała do parapetów i szafek w kuchni.

Teraz tylko szukam farb, które spełnią moje oczekiwania.

Bazą kolorystyczną pudełka był Altax walnut gloss. Kolor i łatwość aplikacji były głównymi czynnikami decydującymi o wyborze. Do aplikacji wystarczy zwykły pędzelek.

Malując pędzlem bardzo cienką warstwę lakieru można zaoszczędzić sporo pracy. Preparat rozprowadza się równomiernie. Szybko wyschnie. Nie będzie smug.

Pudełko można polakierować ponownie, aby wydobyć więcej faktury. Ja byłem zadowolony tylko z jednego lakierowania. Moim zdaniem zapewnia to odpowiednią ochronę przed wieloma czynnikami zewnętrznymi.

Szablon ornamentu na drewnie

Chciałam ozdobić rustykalny pojemnik na zioła subtelnym motywem kwiatowym. Geometryczne rozmieszczenie liści na szablonie jest zawsze skuteczne. W przypadku drewna i płyt MDF można użyć gąbki i farby.

Uważam, że jeśli przyklei się do MDF, to przyklei się do wszystkiego. Ta farba jest również moją ulubioną. Nie rozmazuje się pod szablonem. Każdy, kto tapetował ścianę wzorem, zrozumie, co mam na myśli. Można jej bezpiecznie używać na meblach dziecięcych, a nawet na ścianach.

Metalowe okucia w bogatym

Przy okazji znalazłam stare metalowe uchwyty, które pierwotnie pochodziły z szafki łazienkowej. Postanowiłam sprawdzić, czy metalowe uchwyty będą pasować do rustykalnego pudełka. Pomalowałam uchwyty matową farbą metaliczną (altax). Rezultat przerósł moje oczekiwania po dopasowaniu akcesoriów do doniczki. Tekstura i kształt akcesoriów nadają mojej skrzynce ostrego pazura. Dodatkowo mam zabezpieczenie antykorozyjne dla metalowych elementów.

Cały proces jest prosty. Efekt moich działań możecie zobaczyć na zdjęciach. Jestem bardzo zadowolony z naturalnej mocy jaką posiada drewno, które świetnie komponuje się z zielonymi liśćmi.

Wpis powstał w ramach tegorocznego Wyzwania #Altax, czyli we współpracy z marką Altax, której produkt wykorzystałam do stworzenia kuchennych dekoracji.