Jak przechowywać ubrania - najlepszy sposób?

Odpowiednie przechowywanie ubrań sprawi, że nie będą się one niszczyć. Nie musisz prasować ubrań przed każdym wyjściem, a na porządkowanie szafy możesz poświęcić znacznie mniej czasu. W dobrze zorganizowanej szafie zawsze będzie panował porządek - zobacz, co możesz zrobić, aby osiągnąć ten efekt.

Te akcesoria pomogą Ci zorganizować przechowywanie ubrań. Dzięki tym akcesoriom zaoszczędzisz czas i pieniądze, ponieważ Twoje ubrania będą służyły Ci dłużej.

Pokrowce na ubrania

Ubrania można przechowywać w pokrowcach ze względów praktycznych i wygodnych. Świetnie nadają się do okrywania garniturów i eleganckich strojów wieczorowych, ale sprawdzają się także w przypadku wełnianych płaszczy. Świetnie chronią przed kurzem, kłaczkami i innymi zanieczyszczeniami. Wieszanie w szafie ubrań z różnych tkanin to dobry pomysł. Niektóre dzianiny tracą włosie i przyklejają się do gładkich ubrań. Do oddzielenia ubrań można użyć pokrowca, aby nie musiał czyścić spodni lub kurtki przed założeniem.

Pokrowce na ubrania mogą być również przydatne w podróży. Pozwalają one na łatwy transport wyprasowanych ubrań, dzięki czemu nie gniotą się one w transporcie. Jest to częsty sposób na transport garniturów, które mogą być trudne do złożenia w walizce tak, aby nie było nieestetycznych zagięć.

Worki próżniowe

Ten wynalazek zrewolucjonizował przechowywanie domowych tekstyliów. Za pomocą kompresji można zmniejszyć powierzchnię ubrań nawet o 80 procent. Dzięki zastosowaniu kompresji można również zaoszczędzić miejsce w szafie. Worki próżniowe to świetny sposób na przechowywanie kurtek, swetrów i innych dużych tekstyliów z domu między sezonami.

Masz dwie opcje: worki próżniowe do odkurzacza i zwijane worki próżniowe. Jak to działa. Umieszczamy ubrania w worku zgodnie z instrukcją lub oznaczeniami na opakowaniu. Następnie zamykamy zamek błyskawiczny i zwijamy go. Worki próżniowe do odkurzacza są wyposażone w specjalny zawór. Do zaworu przykładamy rurę odkurzacza i wyciskamy całe powietrze.

Zamykamy zawór i umieszczamy worek w szafie. Worek po odessaniu całego powietrza prawie się spłaszczy. Nie musisz się martwić, że Twoje ubrania ulegną zniszczeniu. Nawet kurtki puchowe mogą być przechowywane w ten sposób. Szybko odzyskają swój kształt po wyjęciu z torby. Pamiętaj, aby dokładnie złożyć ubrania przed włożeniem ich do worka.

Wieszaki

Wieszaki są niezbędne w szafie na ubrania, która posiada drążek. Ty musisz wybierać prawego wieszaka dla twój odziewa. Jeżeli ty chcesz odziewa właściwie przechować w twój szafie, dopasowywać wieszaki jest istotny.

Rodzaje wieszaków

  • Wieszaki proste służą do wieszania kurtek i ubrań ze wstążkami. Mają dodatkowe haczyki na ramionach i antypoślizgową powierzchnię u góry. Dzięki temu koszule, kurtki i sukienki nie zsuwają się, nawet jeśli są wykonane ze śliskiego materiału.
  • Wieszaki z poprzeczką są idealne do wieszania garniturów i garsonek. Na poprzeczce zawiesza się dolną część stroju, a na górnych ramionach marynarkę. Wieszaki z poprzeczką mogą służyć do przechowywania cięższych ubrań, takich jak kurtki i płaszcze. Są one bardziej stabilne ze względu na swoją konstrukcję. Zwykły wieszak, zwłaszcza wykonany z tworzywa sztucznego, może z czasem stać się kruchy pod wpływem ciężaru ubrań.
  • Wieszak na spodnie - Ten gadżet pomoże Ci zaoszczędzić miejsce w szafie. Wieszaki te mogą pomieścić kilka par spodni i spódnic, zawieszonych jedna pod drugą. Takie spodnie wiszą bez żadnych nieestetycznych zagięć. Widać wszystkie pary spodni wraz z ich wzorem, więc nie trzeba ich szukać. Jeden rzut oka powie Ci, gdzie one są.
  • Wieszaki na akcesoria, takie jak szaliki, paski i krawaty, to akcesoria, które mogą być trudne do przechowywania. Apaszki, szaliki i krawaty można przechowywać na specjalnym wieszaku. Zapobiegnie to ich marszczeniu się i sprawi, że przez długi czas będą wyglądały świetnie. Wieszak ten składa się z połączonych ze sobą okręgów, w które można wpleść akcesoria.

Warto mieć wszystkie powyższe w swojej szafie, aby mieć miejsce do przechowywania każdego akcesorium i ubrania. Wieszaki to nie wszystko. Zadbaj o to, aby każda rzecz była powieszona na swoim miejscu. Prasowanie każdej koszuli z osobna będzie konieczne, jeśli na jednym wieszaku masz kilka koszul. Aby zapewnić swoim ubraniom jak najwięcej świeżego powietrza, powieś je luźno.

Odpowiednie przechowywanie ubrań nie jest jak widać tajemną umiejętnością. Wystarczy odrobina wiedzy i staranności, aby właściwie przechowywać ubrania w szafie.