Jak czyścić żelazko?

Zapewne wiesz, że podczas wykonywania prac domowych mogą zdarzyć się wypadki. Łatwo o wypadek podczas prasowania. Prasowanie może być utrudnione przez zabrudzenia i przypalenia. Czyszczenie żelazka nie musi być trudne. Jak czyścić żelazko Jakie są najlepsze sposoby na czyszczenie żelazka Czy warto czyścić żelazko domowymi sposobami? Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się więcej i pozbyć się wszelkich zabrudzeń.

Jak wyczyścić żelazko w domu

Czy warto stosować domowe sposoby na czyszczenie żelazka? Wszystko zależy od tego, jakie to żelazko. Nowoczesne urządzenia wykonane ze stali nierdzewnej, ceramiki czy teflonowej stopy łatwiej wyczyścić za pomocą specjalistycznych narzędzi. Dlaczego. Ze względu na niewłaściwą konserwację, urządzenie może ulec uszkodzeniu. Takie żelazka są często bardzo wrażliwe na niewłaściwą konserwację.

Możesz użyć sprawdzonych domowych środków do leczenia łagodnych oparzeń od żelazek ze stalową stopą. Te środki domowe mogą być używane do szybkiego czyszczenia spalonych żelazek w nagłych przypadkach. Oto kroki:

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest doskonałym środkiem do czyszczenia fug, przypalonego rusztu grilla i usuwania kamienia z kranów, zlewów i czajników. Soda oczyszczona jest świetna do usuwania przypaleń z powierzchni żelaznych. Zrób pastę z wody i sody i użyj jej do przetarcia stóp żelaza. Jednak soda jest silnym środkiem czyszczącym, więc należy użyć tylko niewielkiej ilości.

Ocet spirytusowy

Ocet spirytusowy można wykorzystać do czyszczenia żelazek ze stopą ceramiczną lub teflonową. Wystarczy podgrzać żelazko, a następnie przetrzeć je bawełnianą szmatką nasączoną octem. Pamiętaj, aby przed czyszczeniem odłączyć urządzenie od prądu. Powinieneś być w stanie łatwo usunąć małe przypalenia. Po usunięciu wszelkich zabrudzeń, wytrzyj pozostałości octu spirytusowego wilgotną szmatką. Do poważniejszych oparzeń zalecamy stosowanie specjalistycznych produktów.

Sól do stołu

Sól stołowa to sprawdzona, nieinwazyjna metoda czyszczenia. Rozsyp sól na pergaminie do pieczenia i pocieraj ją żelazkiem o ciepło. Kontynuuj ten proces, aż nie zobaczysz już ciemnych śladów przypalenia na żelazku.

Pasta do zębów

Pasta do zębów może być również stosowana do usuwania plam ze stóp wykonanych z aluminium lub stali. Należy użyć niewielkiej ilości pasty do zębów na stopę. Następnie przetrzyj stopę miękką szczoteczką do zębów z włosiem lub miękką szmatką. Szczoteczka może być użyta do czyszczenia otworów parowych na koraliku. Pamiętaj, aby po zakończeniu czyszczenia oczyścić każdy zakamarek z pozostałości pasty.

Sok z cytryny

Sok z cytryny, podobnie jak sól kuchenna jest bezpieczny dla większości modeli żelazek. Żelazko można delikatnie podgrzać i przetrzeć szmatką nasączoną sokiem z cytryny. Ta metoda jest dobra tylko na małe plamy.

Czyszczenie żelazka

Profesjonalne produkty są bezpieczniejsze niż używanie domowych środków do czyszczenia powierzchni żelazka. Profesjonalne produkty są bezpieczne dla wszystkich typów i skuteczne w czyszczeniu żelazka. Ważne jest, aby mieć kilka preparatów, które pomogą Ci usunąć uporczywe przypalenia bez narażania powierzchni stopy na zarysowania. Jak wyczyścić przypalone żelazko?

Sztyft do żelazka

Specjalistyczny patyczek to najlepszy sposób na czyszczenie żelazek. Za jego pomocą można szybko i łatwo usunąć nawet najcięższe przypalenia z powierzchni żelazka. Może również usunąć pozostałości tkanin, dzięki czemu Twoje żelazko będzie wyglądało jak nowe. Kij do prasowania może pracować ze wszystkimi rodzajami żelazek bez ryzyka ich porysowania. Dzięki regularnemu stosowaniu kija do prasowania można wygładzić powierzchnię stopy, co znacznie ułatwia prasowanie. Skuteczność działania kija jest jego główną zaletą. Łączy się ona z wygodą i oszczędnością.

Odkamieniacz

To coś więcej niż tylko czyszczenie powierzchni żelazka z brudu i śladów przypalenia. Regularne czyszczenie i odkamienianie wszelkich elementów mających bezpośredni kontakt z wodą jest ważnym elementem pielęgnacji żelazka. Jakość Twojej pracy ucierpi, jeśli otwory parowe zostaną zablokowane przez zwapniały zbiornik. W jaki sposób czyścić żelazko? Regularne stosowanie specjalistycznego odkamieniacza do czyszczenia żelazka przedłuży jego żywotność. Wystarczy wlać środek do pojemnika i odczekać odpowiedni czas przed dokładnym wypłukaniem. Środek delikatnie i bezpiecznie rozpuści wszelkie osady.

Stopy ceramiczne i ze stali nierdzewnej

Żelazko wykonane ze stali nierdzewnej możesz czyścić specjalnymi preparatami. Żelazka z ceramiczną stopą można czyścić w ten sam sposób. Środek do czyszczenia powierzchni ceramicznej powinien usunąć większość zabrudzeń z powierzchni żelazka.