Tekstura na ścianie: Pomysły na INTERESUJĄCY DESIGN ŚCIANY

Pokazujemy, jak stworzyć ciekawą teksturę ścienną. Tekstury na ścianie możesz stworzyć nakładając tynk, używając specjalnych farb i tynku lub ręcznie. Za pomocą dekoracji ściennych możesz stworzyć niezwykłe efekty, takie jak metaliczny lub antyczny wygląd.

Tekstura na ścianie: dekoracja ścienna nieregularna.

Jak stworzyć dekoracyjne nieregularności? Rozprowadź masę tynkarską na ścianie za pomocą szpachelki, deski roboczej lub deski. Wykonuj ruchy wymiatające w różnych kierunkach, np. proste lub koliste. Taki wzór możemy pozostawić lub ozdobić go dodatkowo za pomocą zanurzonej w masie gąbki. Gdy faktura jest już sucha, możemy pomalować ścianę. Można pokryć całą ścianę farbą metalizującą, woskiem lub jednym i drugim. W pierwszym przypadku uzyskamy ścianę z połyskiem, natomiast w drugim - z satynowym połyskiem.

Tekstura na ścianie: Dekoracja ścienna w stylu "stary tynk".

Można stworzyć efekt "starego tynku", dodając teksturę do tynku cementowo-wapiennego/pasty. Do przetarcia powierzchni używamy rękawicy murarskiej. Następnie gruntujemy ścianę kolorem bazowym i malujemy. Po wyschnięciu farby nakładamy i wcieramy drugi kolor. Następnie woskujemy powierzchnię.

Tekstura na ścianach: rowki do dekoracji ścian

Naszą kolejną propozycją na dekorację ścian są rowki. Jak je wykonać. Nałóż granulki na ścianę. Za pomocą packi zrób w niej pionowe lub poziome rowki. Jeśli masa nie jest pozbawiona granulek, możemy użyć packi ząbkowanej lub metalowego grzebienia, widełek, czy drucianych szczotek.

Tekstura na ścianie: dekoracyjne bony na ścianie

Tę teksturę tworzy się poprzez przyklejenie do ściany pasków płyty gipsowej. Możesz mieć jedną lub więcej warstw, w zależności od tego, jak głębokie chcesz, aby były. Ich szerokość nie powinna przekraczać 3 cm. Powinny być szersze niż ich głębokość. Boniowanie należy umieścić na ścianie bardziej starannie, tak aby wypukłe pola były równej szerokości. Brzegi płyt można zabezpieczyć taśmami materiałowymi lub papierem. Na koniec można pomalować ścianę. Ścianę można pomalować boniowaniem w ciemniejszym odcieniu niż wypukłe pola, aby wzmocnić złudzenie przestrzeni.