Otwarta półka: Najpopularniejsza dekoracja sezonu

Dekoracyjnym hitem sezonu są otwarte półki. Dlaczego cieszą się one tak dużą popularnością? To proste!!! To proste rozwiązania, które mogą pełnić wiele funkcji i mają lekki design, dzięki któremu pasują do każdego wnętrza, niezależnie od jego stylu. Pokażemy Ci, jak otwarta pół ka może wnieść do Twojego domu nowe życie i inspirację.

Czym jest otwarta półka?

Otwarta półka to prosty sposób, aby puścić wodze fantazji i odmienić swoje wnętrze bez większego wysiłku. Możesz wybrać mały, minimalistyczny regał z otwartymi półkami lub niezabudowaną komodę. Może to być również "punkt centralny", obszar, do którego przyciągają się wszyscy goście. Nic dziwnego, że pięknie zaprojektowane regały cieszą się coraz większą popularnością w mediach społecznościowych, nie tylko tych "wnętrzarskich".

Ich największym atutem jest niewątpliwie wielofunkcyjność.

 • Może służyć do przechowywania przedmiotów w kuchni lub w salonie, takich jak ozdobne kubki i miski czy butelki i kieliszki do wina i innych napojów.
 • Stanowi również świetną przestrzeń dekoracyjną. Świetnie będą się tam prezentować ulubione zdjęcia, pamiątki oraz najpiękniejsze kolekcje doniczek lub małych rzeźb.
 • Otwarty regał może mieć wiele zastosowań, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla małych przestrzeni. Górna półka może pomieścić wazon z kwiatami lub klucze, podczas gdy dolna półka może przechowywać pudełka na buty, szaliki, kapelusze i inne przedmioty. Ponieważ jest lekki, można go wykorzystać w wielu stylach, od nowoczesnego, industrialnego, scandi, po ciepły rustykalizm.

Półka otwarta - co można na niej postawić?

To świetny pomysł, ale co właściwie można postawić na otwartej półce? Można ją wykorzystać zarówno na przedmioty codziennego użytku, jak i na dekoracje. Trzeba też pamiętać o przedmiotach, które chcemy po prostu wyeksponować. Jaki jest najlepszy sposób, aby to zrobić?

 • Małe rzeźby
 • Ulubione figurki
 • Świeczniki
 • Fotografie pamiątkowe
 • Zegary
 • Filiżanki i talerze
 • Ulubione książki
 • Rośliny doniczkowe
 • Akcesoria kuchenne
 • Szklanki i butelki
 • Pudełka na drobiazgi
 • Stojak na biżuterię
 • Możesz zrobić co tylko chcesz!

Pomysły na dekoracje z otwartą półką

Nadal jesteś sceptyczny, że otwarta półka sprawdzi się w Twoim wnętrzu? Zapoznaj się z naszymi top pickami, a zostaniesz przekonany!

Pokój dzienny świeci złotem

Półkę z książkami można odmienić za pomocą zaledwie kilku dodatków wykorzystujących delikatny złoty kolor. Dekoracyjne misy w tym szlachetnym kolorze tylko podkreślają jego wyjątkowość. Możesz dodać książki, małe rzeźby i wazon, aby uzupełnić wygląd. Ta dekoracja będzie stanowić punkt centralny i może być wykorzystana do przechowywania ulubionych przedmiotów.

Aranżacja w stylu boho: Otwarta półka

Wolisz coś subtelniejszego? Półka w stylu boho będzie delikatnie przypominać o egzotycznych pobytach, a także o promieniach z gorącego słońca. Jest bardzo spokojna, ale przywołuje wspomnienia wakacyjnych emocji. To świetne miejsce do przechowywania pamiątek z podróży i książek, które przenoszą Cię z powrotem do miejsc, które kochasz.

Minimalistyczny salon z regałem

Byłbyś zdumiony stylem, jaki prosta otwarta półka może wnieść do twojego salonu. To połączenie eleganckiej czerni i bardziej ekstrawaganckiej lampy, prostoty i użyteczności karafki, pudełek do przechowywania oraz surowości i piękna małej rzeźby jest oszałamiające.

Nowoczesna dekoracja w salonie

Ta aranżacja zawiera wszystko, czego potrzebujesz w swoim salonie. Ta półka zawiera wszystko, czego potrzebujesz w swoim salonie: świeczniki dla romantycznych chwil , zdjęcia i książki. Funkcjonalność łączy się z pięknem!

Otwarta półka w projekcie sypialni

Otwarta pół ka to świetna opcja aranżacyjna w sypialni! Na wysokim meblu, który zajmuje niewiele miejsca, możesz umieścić ulubioną wieczorną lekturę lub świece relaksacyjne. Możesz też otulić go nastrojowymi lampami, aby jeszcze bardziej uprzyjemnić czas we dwoje. Są one niesamowite!

Wolisz coś mniej oczywistego? Ta aranżacja ma niski biały regał, który niemal całkowicie rozpływa się w pomieszczeniu. Mimo to, dodaje tak potrzebnego smaku tej przestrzeni. Mała, minimalistyczna rzeźba rzuca się w oczy, a złoty wazon, który został na niej postawiony, sprawia, że śnieżna biel staje się pop. To świetne miejsce na odłożenie książki, którą właśnie czytasz.

Otwarta półka w kuchni

Czy kochasz funkcjonalność? Otwarta półka to świetny sposób na utrzymanie wszystkiego w ryzach. Dodatkowo pięknie dekoruje pomieszczenie, mimo że wydaje się, że jest ono przechodnie! Ta aranżacja łączy w sobie to, co praktyczne i przyjemne. Na naszej półce umieszczamy zestaw do herbaty i ulubione książki kucharskie. Będą one wykorzystywane podczas codziennego gotowania. Dodajemy również pachnące dekoracje, które umilą nam przestrzeń. Znajdziemy tu również pudełko lub miskę, w której przechowamy najczęściej używane przedmioty. Jest to obowiązkowy element wyposażenia!

Ciesz się otwartą półką na swoim tarasie

Jesteście nieugięci, że omawiane dziś dekory można stosować tylko we wnętrzach? To nie jest prawda! Otwarta półka może być wykorzystana na tarasie. I jest to świetny pomysł! Pomieści wszystkie rzeczy potrzebne na ciepłe wieczory na świeżym powietrzu z przyjaciółmi. Na takiej półce można przechowywać świece, lampiony, czajniki i inne dekoracyjne przedmioty. Ta półka powinna być ozdobiona naturą. Sugerujemy małe rośliny doniczkowe lub kawałki litego drewna.

Gorący alert: taca dekoracyjna

Nie możemy nie uwzględnić dekoracyjnej tacy jako substytutu lub elementu dla otwartej półki. Jest to świetny sposób na stworzenie miejsca do przechowywania lub wyeksponowania najcenniejszych przedmiotów. W jakich pomieszczeniach najlepiej się sprawdzi?

 1. Sypialnia- Dekoracyjna taca w sypialni może posłużyć do przechowywania kosmetyków oraz do ułożenia świec zapachowych. Jest to świetne miejsce na relaks.
 2. Kuchnia W tym pomieszczeniu świetnie będzie się prezentować dekoracyjna taca wykonana z białego marmuru, na której z łatwością można przechowywać wszystkie najczęściej używane składniki . Słoiki wypchane przyprawami i butelki z oliwą wyglądają na niej niesamowicie. Zawsze wiesz, gdzie się znajdują.
 3. Salon- Dekoracyjna taca w salonie to elegancki sposób na serwowanie przekąsek dla gości . Możesz po prostu umieścić na niej kilka miseczek z orzechami, oliwkami lub serami, a następnie dodać wysokie świece. Będziesz miał udane spotkanie towarzyskie!
 4. Łazienka Czy uwielbiasz porządek w swojej łazience? Koniecznie zaopatrz się w dekoracyjną tacę, która ozdobi to pomieszczenie. To świetne miejsce na przechowywanie ulubionych luksusowych kosmetyków, a także na pozostawienie specjalnej "paczki", np. przygotowanych ręczników lub innych drobiazgów, dla swoich gości. Wszystko na swoim miejscu

Otwarta półka może być świetnym rozwiązaniem projektowym, które wniesie trochę świeżości do Twojego domu. Chcesz więcej inspiracji?