Tapeta na flizelinie czy winylowa - która lepsza?

Tapety winylowe to popularne okładziny, które zawierają twarde lub spienione materiały. Winyl pełni dwie role: dekoracyjną i ochronną. Pod spodem może być papier lub włóknina.

Tapeta winylowa ma wiele zalet

 • Tapeta doskonale przylega do powierzchni ściany, dzięki czemu wygląda ona nadzwyczajnie.
 • Jest wodoodporna, dzięki czemu łatwo ją wyczyścić i zachować świeżość przez długi czas.
 • Kolor tapety nie blaknie pod wpływem działania promieni słonecznych. Dzięki temu kolory utrzymują się przez długi czas.
 • Produkt jest wysoce odporny na działanie czynników zewnętrznych.
 • Tapety winylowe występują w szerokiej gamie wzorów.

Tapety winylowe mają swoje wady

 • Tapety winylowe są droższe niż zwykłe tapety papierowe. Warto jednak zainwestować ze względu na jej trwałość.
 • Tapety winylowe muszą być nakładane z precyzją i dedykowanym klejem. W przeciwnym razie efekt nie będzie zgodny z oczekiwaniami.

Czym jest tapeta na flizelinie?

Jest to tapeta bardzo trwała, której spodnią warstwę stanowi włóknina poliestrowa. Zachowuje ona swoją strukturę, nie kurczy się i nie rozciąga. Produkt ten jest bardzo popularny wśród osób, którym zależy na trwałej tapecie.

Flizelina ma wiele zalet

 • Tapety flizelinowe są łatwe do nałożenia i usunięcia ze ścian.
 • Tapet mogą być stosowane do ukrycia drobnych niedoskonałości lub wad ścian.
 • Flizelinowe materiały wierzchnie są odporne na blaknięcie i nie zmienią koloru pod wpływem ekspozycji.
 • Na kolory tapet może wpływać światło słoneczne, dlatego wybieraj kolory tapet, które są pastelowe lub głębokie.
 • Tapety z flizeliną mogą lekko tłumić hałasy z zewnątrz, dzięki czemu są doskonałym wyborem do wnętrz kamienic lub bloków, które znajdują się w pobliżu źródeł hałasu.
 • Tapety flizelinowe są trwałe i odporne na uszkodzenia. Mogą służyć przez długie lata.

Flizelinowe: Zalety i wady

Tapety flizelinowe są droższe od innych tapet. Może to być postrzegane jako wada. Należy pamiętać, że tapety flizelinowe są trwałe i opłacalne.

W jakich pomieszczeniach warto stosować tapety winylowe?

Tapety winylowe można łatwo wykorzystać do dekoracji sypialni lub salonu. Tapety te są również odporne na wodę, dzięki czemu można je stosować w łazienkach, kuchniach, przedpokojach. Nie należy ich jednak umieszczać zbyt blisko umywalki. Te trwałe tapety świetnie sprawdzą się w pokojach dziecięcych.

Kiedy tapeta najlepiej nadaje się do flizeliny?

Warto nauczyć się tapet flizelinowych, jeśli nie jest się biegłym w tapetowaniu. Można je szybko i łatwo nakładać na ściany. Ewentualny błąd można naprawić, odklejając uszkodzony pasek kleju i nakładając go ponownie.

Tapety flizelinowe dają nieskończone możliwości. Tapety flizelinowe mogą być stosowane w sypialniach i salonach, a także w biurach i pokojach dziecięcych. Unikaj ich w łazienkach, ponieważ mogą wchłaniać wodę.

Choć tapetowanie jest łatwe, należy się do niego odpowiednio przygotować. Najważniejszą rzeczą jest wybór odpowiedniej tapety. Pozwoli Ci to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, takich jak zawilgocone ściany. W razie wątpliwości mogą pomóc specjaliści. Eksperci z walletuj.pl pomogą Ci zdecydować, jaka tapeta jest najlepsza, winylowa czy flizelinowa. Najlepiej zanurzyć się w tysiącach dostępnych kolorów, odcieni i wzorów. Nie ma tu złych wyborów, a jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.