Jak powiesić zdjęcia na ścianie?

Zdjęcia rodzinne są osobiste i niepowtarzalne, mają wartość sentymentalną, a także dekoracyjne odwołanie. Jak powiesić zdjęcia na ścianach, aby dobrze wyglądały i tworzyły spójną kompozycję Jest wiele sposobów, aby zrobić to dobrze.

Jak powiesić zdjęcia na ścianie?

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na wysokość zdjęć rodzinnych, gdy są one zawieszane na ścianie. Zasadą, którą należy kierować się podczas montowania zdjęć rodzinnych na ścianie z drzwiami jest to, że górna krawędź powinna być na tej samej wysokości co rama drzwi. Dzięki temu elementy dekoracyjne nie będą sprawiały wrażenia przypadkowych lub chaotycznie umieszczonych na ścianie. Ważne jest, aby unikać umieszczania zdjęć (zasada ta dotyczy również plakatów czy obrazów) w kolejności innej niż największa. Nie będzie to wyglądało dobrze.

Jeśli planujemy powiesić na ścianie duże zdjęcie (lub plakat czy obraz), ważne jest, aby zachować symetrię pomiędzy znajdującymi się pod nim meblami (najczęściej kanapą lub komodą). Ważne jest, aby dekoracja ścienna była wyrównana ze środkiem mebla. Dekoracja ścienna nie powinna przekraczać 3/4 jego szerokości. Proste kompozycje świetnie wyglądają w nowoczesnych i minimalistycznych przestrzeniach. Dla miłośników stylu boho, vintage czy scandi możliwy jest artystyczny nieład.

Jeśli musisz powiesić więcej niż trzy obrazy w jednej linii, wyrównaj je do dolnej krawędzi futryny lub wyrównaj je wszystkie z linią futryny. Możesz stworzyć kompozycję o bardziej prostokątnym kształcie, stosując większą liczbę obrazów. Tworzy to harmonię i porządek, co jest świetnym sposobem na osiągnięcie harmonii. Artyści mogą pokusić się o stworzenie chaosu na zdjęciach i obrazach, ale bez zachowania symetrii. Może to stworzyć piękny efekt dekoracyjny. Dobrym pomysłem jest, aby nie mieć więcej niż trzy dekoracje na ścianie obok schodów. Zamiast tego trzymaj się jednej linii ukośnej z co najmniej jedną dekoracją. Ważne jest, aby umieścić je na linii wzroku. Większość dorosłych umieszcza ramy między 150-160 cm a podłogą.

Jak powiesić zdjęcia na ścianie w nieinwazyjny sposób?

Wiele osób, które właśnie przeszły remont, nie zamierza używać gwoździ do robienia dziur w ścianach. Aby usunąć ślady pozostawione przez remont, trzeba będzie użyć szpachli i farby. Producenci stworzyli specjalne systemy montażowe, które oparte są na rzepach i nie naruszają struktury ściany. Systemy te można nabyć zarówno w internetowych, jak i stacjonarnych marketach budowlanych.

Wieszanie zdjęć za pomocą gwoździ

Nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować z tradycyjnych metod. Większość plakatów, ramek na zdjęcia i obrazów jest wykonana z metalowych wieszaków, które można przymocować za pomocą gwoździ. Najlepiej trzymać się standardowych metod i ostrożnie wiercić otwory. Przed rozpoczęciem czynności najlepiej jest dokonać pomiarów. Pomocne jest wykonanie szablonów z tektury i odwzorowanie ramek, które pomogą Ci umieścić dekoracje. Sprawdza się to, jeśli chodzi o duże wieloelementowe kompozycje, gdzie wymagane są odpowiednie odstępy dla poszczególnych plakatów, zdjęć czy obrazów.

Jak ładnie powiesić zdjęcia na ścianie?

Tworząc galerię ścienną możesz potrzebować rozważyć dwa scenariusze: jeden, w którym elementy są idealnie ułożone i tworzą rodzaj lub kontynuację, oraz drugi, w którym na pierwszy rzut oka nie są spójne i identyczne. Jeśli znajdujesz się w pierwszej kategorii, dobrym pomysłem jest zachowanie niewielkich odstępów i użycie antyramy. Zdjęcia najlepiej wyglądają, gdy są wyrównane w kierunku poziomym. Będą wyglądały świetnie, jeśli będą miały ten sam rozmiar. Inaczej wygląda sytuacja, gdy chcemy powiesić zdjęcia z różnych serii. Te zdjęcia mogą się różnić treścią, formatem, kolorem i stylem. Najlepiej znaleźć między nimi wspólny element, taki jak ramki, które uspokoją ogólny wygląd.

Ramki i odstępy

Możemy dostosować odstępy między elementami w zależności od tego, czy galeria zdjęć jest połączona ze sobą, czy nie. Możesz również wybrać odpowiednią granicę. Można również wybrać odpowiednie obramowanie, jeśli każdy element jest osobnym dziełem, które nie jest powiązane z innymi lub w jednej kolekcji. Ramki o różnej grubości mogą być dobrym wyborem dla galerii, która przypomina artystyczny misz-masz. Ważne jest, aby podejść do tematu szalonego konglomeratu celowego nieładu i trzymać się go konsekwentnie od początku do końca.

Odbiorcę można wprowadzić w określony nastrój grubością i kolorem ramy. Rama może przyciągać uwagę do plakatu czy zdjęcia lub odciągać od niego uwagę. Ramy grube i bogato złocone są ozdobne same w sobie, ale należą do drugiej kategorii. Doskonale sprawdzą się w mieszkaniach, które mają w sobie nutkę glamour, vintage lub stylu tradycyjnego. Prostsze ramki, z naturalnego drewna, czarne lub białe, oferują większą uniwersalność. Czarne ramki można wykorzystać do stworzenia kontrastu i nadania wnętrzu ciekawego wyglądu. Białe ramki, wręcz przeciwnie, sprawiają, że cały wystrój jest bardziej subtelny. Czarne, białe i te z wzorzystą ramą z okleiną dobrze sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach.