Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Blog chmura tagów
Bestsellery
Zasłona GREEN SPRING
Zasłona GREEN SPRING
119,00 zł
szt.
Klej do tapet
Klej do tapet
9,99 zł
szt.
Fototapeta - Enklawa bieli
Fototapeta - Enklawa bieli
49,49 zł
Fototapeta - Na tarasie
Fototapeta - Na tarasie
49,49 zł
Fototapeta - Alabastrowy Ogród
Fototapeta - Alabastrowy Ogród
49,49 zł
Poduszka dekoracyjna  IRREGULAR HONEY
Poduszka dekoracyjna IRREGULAR HONEY
59,00 zł
szt.
Poduszka dekoracyjna  RETRO STYLE GOLD
Poduszka dekoracyjna RETRO STYLE GOLD
59,00 zł
szt.
Poduszka dekoracyjna  ZIGZAG SANDY
Poduszka dekoracyjna ZIGZAG SANDY
59,00 zł
szt.
Poduszka dekoracyjna  RETRO MOSAIC GOLD
Poduszka dekoracyjna RETRO MOSAIC GOLD
59,00 zł
szt.
Promocje
Lampa stołowa - Mgła
Lampa stołowa - Mgła
187,45 zł 168,70 zł
szt.
Lampa stołowa - Pawie
Lampa stołowa - Pawie
187,45 zł 168,70 zł
szt.
Lampa stołowa - Ptaki
Lampa stołowa - Ptaki
187,45 zł 168,70 zł
szt.
Lampa stołowa - Cat
Lampa stołowa - Cat
187,45 zł 168,70 zł
szt.
Lampa stołowa - Marine
Lampa stołowa - Marine
187,45 zł 168,70 zł
szt.
Lampa stołowa - Plecionka
Lampa stołowa - Plecionka
187,45 zł 168,70 zł
szt.
Lampa stołowa - Pudrowe
Lampa stołowa - Pudrowe
187,45 zł 168,70 zł
szt.
Lampka nocna - Grey
Lampka nocna - Grey
124,45 zł 114,49 zł
szt.
Witaj w Decorami.pl 0
Witaj w Decorami.pl

Witaj w moim sklepie i na blogu Decorami.pl. Wierzę, że znajdziesz tu moc inspiracji i ciekawych pomysłów na diametralną lub tylko subtelną odmianę Twoich wnętrz. Marka Decorami powstała z mojego osobistego zamiłowania do piękna, designu oraz fotografii. Fototapety, obrazy drukowane na płótnie, drukowane lampy i tekstylia pozwalają na połączenie tych trzech dziedzin i uczynienie z pasji sposobu na życie.

 

czytaj całość »
Co zrobić, gdy stara kuchnia starszy a funduszy brak? 0
Co zrobić, gdy stara kuchnia starszy a funduszy brak?

Twoja kuchnia czasy świetności ma już dawno za sobą? Masz odłażący blat, paskudny kolor frontów czy może po prostu już Ci się znudziła, a nie masz chwilowo wolnych 50 tys. na kompletny remont? Nie martw się, jest wiele tanich i efektownych sposobów, by dać Twojej kuchni drugie życie. A co najlepsze, do większości z nich nie będziesz potrzebować stolarza czy ekipy remontowej - z łatwością wykonasz niemal wszystko samodzielnie.

czytaj całość »
Odmiana wnętrza bez gruntownego remontu? 0
Odmiana wnętrza bez gruntownego remontu?

Jeśli płytki w Twojej łazience lub kuchni wyglądają jak z innej epoki, masz trzy wyjścia - poczekać aż ten wzór znowu stanie się modny, skuć stare płytki i położyć nowe albo... kupić puszkę farby i zrobić małą-wielką metamorfozę samodzielnie. Ostatnia opcja wydaje się atrakcyjna, wygodna i tania, tylko jak to zrobić?

czytaj całość »
Styl rustykalny – sentymentalnie i romantycznie 0
Styl rustykalny – sentymentalnie i romantycznie

Styl rustykalny ma wielu zwolenników a jego uzyskanie w domu nie jest tak trudne, jak w przypadku innych, modnych kierunków dekoratorskich. Charakteryzuje się ciepłem skromnością, romantyzmem, ale przede wszystkim zamiłowaniem do tradycji i tęsknotą za minionymi czasami. Niektórzy powiedzą, że to styl babciny, ale czy w takich właśnie wnętrzach nie czujemy się najprzytulniej, jak w domu?

 

czytaj całość »
Jesienne inspiracje 0
Jesienne inspiracje
Jesień to jedna z najpiękniejszych pór roku - pełna kolorów, kształtów i tekstur. Odkryj ją w naszych obrazach, tapetach i tekstyliach. Zobacz jesienne propozycje, które dla Ciebie przygotowaliśmy.
czytaj całość »
Jak wybrać kolor fug? 9 praktycznych porad 0
Jak wybrać kolor fug? 9 praktycznych porad

Wymarzona łazienka zaprojektowana, wszystko wymierzone, zamówione i ekipa zabiera się już do pracy. Wtedy pada pytanie: A jaki kolor fugi do tych płytek Pani sobie życzy? Najczęściej nie myślimy o tym detalu i decyzję podejmujemy w ostatniej chwili, często od wpływem impulsu lub nie zawsze trafnej rady fachowca. Warto zatem przemyśleć tę kwestię zawczasu, żeby potem nie żałować - źle dobrana fuga może popsuć cały efekt i przysporzyć sporo kłopotów w późniejszym użytkowaniu.

czytaj całość »
Jak wybrać lampy – 10 pomocnych wskazówek 0
Jak wybrać lampy – 10 pomocnych wskazówek

 Oświetlenie w domu to element, który może albo uwypuklić zalety wnętrza albo wręcz przeciwnie – uwidocznić jego wady. Oprócz kwestii czysto funkcjonalnych, związanych z potrzebami determinowanymi przez wykonywane w danym miejscu czynności, wybierając lampy warto wziąć pod uwagę kilka kryteriów, które sprawią, że Twoje wnętrze będzie odpowiednio oświetlone i spójne stylistycznie.

 

 

czytaj całość »
Jak dać starej podłodze drugie życie? 0
Jak dać starej podłodze drugie życie?

Masz starą, drewnianą podłogę, która nie wygląda zbyt dobrze? Jest za ciemna, albo marzy Ci się zupełnie inny kolor? Nie musisz zrywać desek i kłaść nowych. A już tym bardziej nie warto wymieniać drewnianej podłogi na nowoczesne panele. Jest kilka sposobów, które pozwolą Ci dać Twojej podłodze nowe życie.

czytaj całość »
Styl retro - jak urządzić wnętrze w klimacie lat 50.-60.? 0
Styl retro - jak urządzić wnętrze w klimacie lat 50.-60.?

Styl retro ma wielu miłośników a jego wykreowanie w mieszkaniu nie jest tak wymagające, jak w przypadku innych, modnych kierunków dekoratorskich. Charakteryzuje się formami o asymetrycznych, miękkich kształtach, tradycyjnym podziałem przestrzeni, żywymi kolorami i naprawdę szalonym wzornictwem. Ciekawym, ale i nowym elementem wykorzystywanym w stylu retro jest łączenie przestrzeni, np. salonu z ogrodem czy kuchni z salonem i jadalnią.

czytaj całość »
Styl industrialny i loft – jak to zrobić? 0
Styl industrialny i loft – jak to zrobić?

Industrialne wnętrza najlepiej sprawdzają się w pofabrycznych budynkach lub tych nowych wzniesionych z zamysłem przeznaczenia na lofty. Często można w ten sposób urządzić mieszkania zlokalizowane na dwóch poziomach i oczywiście domy, które projektujemy od podstaw. Gorzej może być w przypadku typowych mieszkań w blokach, które zazwyczaj nie są zbyt obszerne czy wysokie i nie pozwalają na zastosowanie otwartego planu pomieszczeń, ale jeśli naprawdę kochasz ten styl, to jego elementy możesz przemycić praktycznie do każdego wnętrza.

 

czytaj całość »
Jak zaprojektować swoje wnętrze od A do Z – Cz 15 – Dekoracje i dodatki I 0
Jak zaprojektować swoje wnętrze od A do Z – Cz 15 – Dekoracje i dodatki I

Temat dekoracji i dodatków interesuje niemal każdego, bo po pierwsze nie musimy akurat robić gruntownego remontu żeby tymi elementami odmienić wnętrze, a po drugie jest to coś, co może uratować każdą aranżacje (albo ją niestety zepsuć, jeśli przesadzimy z ilością czy wzornictwem). Jak w każdym obszarze związanym urządzaniem i projektowaniem wnętrz, tak i w przypadku dodatków ważny jest umiar i umiejętność odrzucenia zbędnych czy niepasujących elementów.

 

 

 

czytaj całość »
Jak zaprojektować swoje wnętrze od A do Z – Cz 14 – 8 sprawdzonych sposobów na dobór materiałów wykończeniowych 0
Jak zaprojektować swoje wnętrze od A do Z – Cz 14 – 8 sprawdzonych sposobów na dobór materiałów wykończeniowych

Materiałom wykończeniowym poświęcamy jeszcze jeden artykuł, ponieważ ich dobór to jeden z najtrudniejszych momentów przy projektowaniu wnętrza, a ogromna obfitość opcji, mimo że daje duże pole do popisu, nie pomaga. Sprzedamy Ci kilka fajnych porad pomocnych przy wybieraniu materiałów i wskażemy ciekawe, nowatorskie rozwiązania w tej dziedzinie.

 

czytaj całość »
Jak zaprojektować swoje wnętrze od A do Z – Cz 13 – Materiały wykończeniowe 0
Jak zaprojektować swoje wnętrze od A do Z – Cz 13 – Materiały wykończeniowe

Kiedyś zdobycie dobrej jakości materiałów do wykończenia wnętrz stanowiło wyzwanie – cieszyliśmy się, jeśli udało się dostać cokolwiek, a o wybrzydzaniu można było zapomnieć. Te czasy na szczęście mamy dawno za sobą. Jednak rozwój w dziedzinie materiałów wykończeniowych i nowych technologii poszybował w górę tak bardzo, że teraz mamy inny problem – ciężko nam się odnaleźć w gąszczu możliwości. Dzisiaj podpowiemy Ci, jak poruszać się w tej materii, by wybrać możliwie najlepiej, biorąc pod uwagę jakość i ekonomię.

czytaj całość »
Jak zaprojektować swoje wnętrze od A do Z – Cz 12 – Sztuczne oświetlenie we wnętrzach 0
Jak zaprojektować swoje wnętrze od A do Z – Cz 12 – Sztuczne oświetlenie we wnętrzach

W poprzedniej części pisaliśmy o świetle naturalnym, którego umiejętne wykorzystanie jest niezmiernie ważnym czynnikiem wpływającym na charakter i klimat wnętrza. Równie istotną rolę pełni oświetlenie sztuczne. Niestety nadal w oddawanych do użytkowania mieszkaniach czy domach standardowo znajdziemy bardzo ograniczoną ilość przyłączy dla punktów świetlnych. Na szczęście instalacje pozwalają na rozbudowę, ale jeśli jesteś właśnie na etapie projektowania domu warto od razu zaplanować i uwzględnić punkty świetlne, by mieć zawczasu przygotowaną instalację.

czytaj całość »
Jak zaprojektować swoje wnętrze od A do Z – Cz 11 – Światło naturalne we wnętrzach 0
Jak zaprojektować swoje wnętrze od A do Z – Cz 11 – Światło naturalne we wnętrzach

Światło naturalne, wpadające przez okna, jego ilość i natężenie w różnych porach dnia, wpływa zdecydowanie na klimat i definiuje funkcję wnętrza. Nie we wszystkich pomieszczeniach w domu duża ilość światła jest pożądana, a w innych jest go zawsze za mało. Warto to uwzględnić już na etapie projektowania domu, zakupu mieszkania, czy też rozplanowując funkcjonalny podział wnętrz zastanych.

czytaj całość »
Jak zaprojektować swoje wnętrze od A do Z – Cz 10 – Optyczna korekta wnętrz 0
Jak zaprojektować swoje wnętrze od A do Z – Cz 10 – Optyczna korekta wnętrz

 

Jeśli nie budujesz domu od podstaw albo nie masz szansy na zmianę rozkładu pomieszczeń i rozmieszczenia ścian działowych w mieszkaniu, pozostaje radzić sobie z tym, co zastane. Zdarza się, że nie jest idealnie – pomieszczenia są za wąskie, za długie lub za krótkie, zbyt niskie lub nadto wysokie, za duże lub zbyt małe. Na szczęście są sprytne sposoby na minimalizację tych wad, które nie wymagają burzenia i przestawiania ścian. Nazywamy je optyczną korektą wnętrz. Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych sposobów, które sprawią, że Twój dom czy mieszkanie będą prezentowały się znacznie lepiej.

 

czytaj całość »
Jak zaprojektować swoje wnętrze od A do Z – Cz 9 – Sypialnia ze snów 0
Jak zaprojektować swoje wnętrze od A do Z – Cz 9 – Sypialnia ze snów

Sypialnia to najbardziej „nasze” pomieszczenie w domu. Tutaj najważniejsi jesteśmy my i nasze potrzeby. Gości zapraszamy tam rzadko, a jeśli już, to raczej nie w celu podziwiania wnętrza, więc urządzając sypialnię można kierować się wyłącznie własnym gustem i wygodą. Zanim przejdziemy do mebli i urządzania pokoju, warto wspomnieć o samej lokalizacji sypialni względem innych pomieszczeń. Warto umiejscowić ją z dala od kuchni i salonu, w zacisznej części domu i mieszkania, za to blisko łazienki. Ideałem będzie sypialnia z osobną łazienką i oddzielną garderobą.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl