Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Blog chmura tagów
Parawany – idealne meble do przedszkola lub żłobka 0
Parawany – idealne meble do przedszkola lub żłobka

Parawany – idealne meble do przedszkola lub żłobka

Żłobek i przedszkole to miejsca, których wystrój powinien być bardzo przemyślany i dostosowany do potrzeb najmłodszych dzieci. To, czy będą się tam dobrze i komfortowo czuły, a co za tym idzie także lepiej rozwijały, w dużej mierze zależy od aranżacji wnętrz. Jeśli w sali, w której spędzają większość dnia, będzie kolorowo, przytulnie i wesoło, to ten nastrój  udzieli się też maluchom. Niezawodnym sposobem na to, aby wprowadzić właśnie taką beztroską atmosferę, jest umiejętny dobór mebli i dodatków. Parawany do żłobka/przedszkola mogą zrobić dużą różnicę.

Kolorowe parawany dziecięce

Każdy nauczyciel żłobka czy przedszkola z pewnością potwierdzi, że praca z najmłodszymi odznacza się duża dynamiką. Opiekunowie muszą wykazywać się nie lada kreatywnością, by utrzymać dziecięcą uwagę i skupienie na najwyższym poziomie. Pomocne w tym mogą być odpowiednie sprzęty i starannie zaprojektowana przestrzeń. Dzieci potrzebują kontaktu z rówieśnikami, ale nierzadko muszą także pobyć chwilę w samotności lub sam na sam z ulubionym kolegą lub koleżanką, by czuć się bezpiecznie i komfortowo. Kolorowe parawany ustawione w sali pozwalają wydzielić taką przestrzeń. Co więcej, z ich użyciem można zaaranżować tematyczne kąciki – plastyczne, przyrodnicze, naukowe, książkowe etc. Warto zachęcać także wychowanków, by samodzielnie korzystali z parawanów do tworzenia własnych konstrukcji i „światów”. Może to zaowocować naprawdę ciekawymi projektami.

Parawan dziecięcy – jaki powinien być?

Oprócz tego, że parawany tworzone z myślą o najmłodszych powinny być kolorowe i wesołe (najlepiej zdobione wizerunkami ulubionych postaci z bajek), to muszą być również bardzo bezpieczne. Jak wiadomo, dzieci to żywioł nie raz bardzo trudny do opanowania. Szalone zabawy, bieganie i skakanie to dla nich codzienność i niech tak pozostanie. Dorośli powinni zadbać o to, by rzeczy znajdujące się w ich otoczeniu nie zagrażały ich zdrowi, dlatego wybierając parawany do żłobka bądź przedszkola, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, czy nie posiadają one żadnych ostrych lub niebezpiecznych elementów. Te podczas zabawy mogłyby spowodować jakieś obrażenia. Dobrze też, jeśli wyprodukowane są z lekkich materiałów.

Jak w kreatywny sposób można wykorzystać parawan do przedszkola?

Bardzo często zdarza się, że nauczyciele angażują swoich podopiecznych do przygotowywania różnego rodzaju przedstawień i teatrzyków. Podczas takiej zabawy parawan może okazać się nieocenioną pomocą. Z jego wykorzystaniem można przygotować prawdziwą scenę do teatrzyku kukiełkowego albo stworzyć ciekawe tło dla deklamujących wierszyki bądź wygłaszających swoje kwestie młodych aktorów. Warto też zaangażować dzieci w stworzenie ciekawej scenografii – założyć na parawan kurtynę i ozdobić ją różnymi papierowymi dekoracjami. Sposobów na wykorzystanie parawanów podczas zabaw jest wiele, dlatego warto zadbać o to, by nie zabrakło ich w wyposażeniu sal w przedszkolu czy żłobku.

Oczywiście parawany z dziecięcymi wzorami sprawdzą się nie tylko w przedszkolu, ale i w dziecięcym pokoju lub salonie, w którym chcecie wydzielić miejsce do zabawy dla dziecka.

 

Komentarze do wpisu (0)

Kontakt:

Telefon: 508 356 353

Email: sklep@decorami.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium