Opcje przeglądania

Zestawy malarskie dla dzieci

Wybierasz się na urodziny do siostrzenicy i nie wiesz, co jej sprezentować? A może zbliża się Dzień Dziecka, a Twoja pociecha ma już praktycznie wszystko i wiesz, że z nowego pluszaka będzie cieszyć się przez 5 minut, by potem bezwiednie rzucić go w kąt? A może dobrym pomysłem na prezent będzie zestaw malarski dla dzieci, który z jednej strony dostarcza wiele zabawy, a z drugiej rozwija zdolności manualne, poprawia koordynację ręka-oko, rozbudza na poziomie intelektualnym i artystycznym pociechę? Dostarcz dziecku nowych bodźców do rozwoju nie tylko umiejętności, ale również szeroko pojętej wrażliwości – na kolor, na kształt, na ujęcie tematu, perspektywę i kompozycję.

 

Dlaczego zestaw malarski dla dziecka to dobry pomysł?

Malarstwo to bardzo stara, choć dziś nieco zapomniana, sztuka. Człowiek malował od niepamiętnych dziejów – najpierw na ścianach jaskiń, potem na płótnie i kartce papieru, a obecnie, coraz częściej, na tablecie graficznym. Korzyści płynące z uprawiania tej sztuki są tak znaczące, że warto poświęcić jej więcej czasu w swoim życiu i nauczyć jej swoje dzieci. Większość z nas zniechęca się malowaniem już na wspomnienie o pierwszych niepowodzeniach w tym temacie, mających miejsce jeszcze na etapie szkoły podstawowej. Wówczas malowanie z góry narzuconą techniką na wskazany przez nauczyciela temat niewiele miało wspólnego z satysfakcją, jaką można czerpać z tej czynności. Zestaw malarski dla dzieci zmieni to o 180 stopni.

Samodzielne malowanie obrazów dla dzieci

Tymczasem samodzielne malowanie i zestaw malarski dla dziecka odpręża, wycisza i uspokaja, ale też pobudza kreatywne myślenie, otwierając nowe spojrzenie na otaczające nas przedmioty, ludzi i wydarzenia. Daje przestrzeń do własnych rozmyślań albo wręcz przeciwnie – do całkowitego odcięcia się od bieżących zmartwień. Godzina spędzona nad płótnem sprawia, że zmienia się tempo upływającego czasu, a niepozorny zestaw malarski dla dzieci staje się najwspanialszym narzędziem do zaczarowania otaczającej nas rzeczywistości. Moc malowania dzieci powoli odkrywają, zajmując się w wolnym czasie kolorowankami, choć trzeba uczciwie przyznać, że operowanie pędzlem i farbą, magiczne mieszanie kolorów po to, aby z dwóch uzyskać trzeci, trudno zastąpić kredką. Płótno, za sprawą swojej grubości, dobrze znosi też nakładanie na nie kolejnych warstw i ewentualne poprawki. Nie marszczy się, nie roluje i nie niszczy tak jak kartka papieru.

 

Dla dzieci

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Kontakt:

Telefon: 508 356 353

Email: sklep@decorami.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium